چطور استوری اینستاگرام خود را از بعضی افراد مخفی کنیم؟!
۱۹ شهریور ۱۳۹۶
۴ روش برای ایجاد محتوای معتبر در بازاریابی محتوایی
۲۶ شهریور ۱۳۹۶

زمانی را به یادآورید که بشر هنوز ابزاری جز ایماء و اشاره برای برقرار ارتباط باهم نوعانش در اختیار نداشت!! این شیوه زندگی به نظر بسیار سخت و طاقت فرساست، تصور کنید با ماشین زمان، انسانی را از دوره ماقبل تاریخ به امروز بیاوریم و یک گوشی هوشمند را ببیند چه حالی خواهد شد و یا اصلاً چرا راه دور برویم نیوتن را و یا لئوناردو داوینچی که خود جز بزرگ‌ترین مخترعان و ایده پردازان زمانه خویش بوده‌اند را دریکی از شهرهای مدرن امروز رها کنیم، تصورش بسیار سخت است که آن‌ها چه حالی را تجربه خواهند نمود زمانی که با انبوه مردمانی برخورد کنند که تمامی زندگی‌شان حول محور ابزاری کوچک و کارآمد به نام گوشی هوشمند می‌چرخد.

به‌طور مثال زمانی که از کارهایی که گوشی‌های هوشمند از پس آن برمی‌آیند مطلع شوند نگاهشان در مورد زمانه خودشان و جهان امروز چگونه خواهد بود. یا اینکه مدیران ابر شرکت‌های اقتصادی ۱۰۰ سال پیش چه برخوردی با گوشی‌های هوشمند خواهند نمود. کاربردهای بی‌حدوحصر این ابزار در توسعه و رشد کسب کارها، چه حسرت‌هایی را بر دل آن‌ها خواهد نهاد. ایشان خواهند اندیشید که اگر در زمان خودشان گوشی‌های هوشمند در دستانشان بود چه‌کارهایی می‌توانستند انجام دهند تا چرخه اقتصادی کسب کارشان به درجات بالاتری ارتقاء دهند.


به‌هرحال واقعیت این است که رشد تکنولوژی و صنایع مدرن در دوره‌هایی سرعت فزاینده‌ای به خود گرفته است به‌طور مثال در همین چند دهه اخیر تکنولوژی امکانات بسیاری برای بشر فراهم آورده است. امکاناتی که توانسته به‌تمامی عرصه‌های زندگی بشر رسوخ کند و باعث تغییر شکل شیوه رفتاری زندگی انسان گردد. دیگر خبری از ساعت شماته‌ای و یا خروس برای بیدار شدن از خواب نیست!!! بلکه گوشی‌های هوشمند به‌راحتی این کار را انجام می‌دهند، گوشی‌های هوشمند با بهره‌گیری از اپلیکیشن های گوناگون می‌توانند برنامه کاری شمارا برنامه‌ریزی، جلسات مختلف را به شما یادآوری و برنامه غذایی شمارا تنظیم نمایند. گوشی‌های هوشمند می‌توانند برنامه خرید شمارا از طریق سامانه‌های هوشمند مدون و مشخص نمایند. می‌توانید برنامه‌ریزی سفرهایتان را گوشی هوشمند‌تان بسپارید و با خیال راحت و دقیق، دیگر نگران هتل و مسیرهای تردد و غیره نباشید و البته  بسیاری از کارایی‌های گوناگون دیگر …

تمامی این امکانات باعث گردیده که شیوه رفتاری بشر با گذشته فرق چشم‌گیری داشته باشد. امروز دیگر اینکه از حال‌وروز انسانی در آن‌سوی جهان خبر نداشته باشید معنایی ندارد و یا اینکه بدون ارزیابی درست در انبوه اطلاعات گسترده‌ای که در دنیای مجازی پراکنده‌شده است دست به سرمایه‌گذاری بزنید دیگر منسوخ‌شده است. به‌راستی‌که گوشی‌های هوشمند به‌کلی شیوه و روش زندگی انسان‌ها را تغییر داده‌اند و بسیاری از عادات گذشته را به فراموشی سپرده‌اند ازاین‌رو به‌کارگیری به‌موقع این ابزار کارآمد و مؤثر در پیشرفت شکوفایی عرصه‌های مختلف زندگی بشر نقش بسزایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *