چطور استوری اینستاگرام خود را از بعضی افراد مخفی کنیم؟!

۸ دلیل برای طراحی اپلیکیشن موبایل برای مدارس
۱۵ شهریور ۱۳۹۶
گوشی‌های هوشمند و تاثیر آن بر شیوه رفتار انسان‌ها
۲۲ شهریور ۱۳۹۶
آیا می‌خواهید استوری جدیدی در اینستاگرام ارسال کنید اما دوست ندارید همه فالوورهایتان آن را ببینند؟ شاید بعد از گذراندن  یک روز خسته کننده در محل کار می‌خواهید  چند استوری ارسال کنید و در آن از رییس‌تان گلایه کنید اما از ترس اینکه بعضی فالوورهایتان که همکارتان هستند این خبر را به گوش رییستان برسانند از خیر ارسال استوری می‌گذرید…

به‌صورت پیش‌فرض در اینستاگرام با ارسال استوری، همهٔ فالوورهایتان می‌توانند آن را ببینند.  اگر دوست ندارید بعضی از این افراد استوری شما را ببینند، می‌توانید به‌راحتی استوری خود را ازدید آن‌ها مخفی کنید.
در ابتدا توجه کنید که مخفی کردن استوری از بعضی افراد با بلاک کردن آن افراد متفاوت است. در این روش پروفایل و پست‌های ما مخفی نمی‌شود بلکه فقط استوری ما از دید افراد مخفی می‌شود.

آیا اشخاصی که استوری خود را از او مخفی کرده‌ایم متوجه این کار ما می‌شوند؟

خیر، هیچ‌گونه پیامی برای آن اشخاص ارسال نمی‌شود و آن‌ها از این کار باخبر نمی‌شوند.

برای مخفی کردن استوری خود از بعضی افراد مراحل زیر را طی کنید:‌


روش اول مخفی کردن استوری اینستاگرام

با انتخاب عکس پروفایل خود در قسمت پایینی سمت راست صفحه وارد صفحه  پروفایل خود شده و بالای صفحه سه نقطه را لمس کنید. کمی به پایین صفحه  رفته و Story Settings را از قسمت ACCOUNT انتخاب کنید.
در این صفحه با لمس People می‌توانید افرادی را که دوست ندارید استوری شما را ببینند انتخاب کنید. به این صورت که باید در کنار اسامی این افراد تیک بزنید و بعدازآن  تیک آبی‌رنگ بالای  صفحه را لمس کنید.
بعدازاینکه این کار را انجام دادید، این افراد دیگر قادر به دیدن استوری‌های شما نیستند.


نکته: اگر تعداد فالوورهایتان زیاد است برای راحت‌تر پیدا کردن افراد می‌توانید  در بالای صفحه‌ای که افراد را انتخاب می‌کنید از کادر جستجو استفاده کنید.

روش دوم مخفی کردن استوری اینستاگرام

در این روش وارد پروفایل شخصی که می‌خواهید استوری‌تان را از او مخفی کنید شوید. در گوشه سمت راست صفحه، سه نقطه را لمس کنید و Hide Your Story را انتخاب کرده و Hide را بزنید.

نکته:‌ این روش برای افرادی که اکانت اینستاگرامشان خصوصی (private) نیست بیشتر کاربرد دارد.  اگر پروفایل اینستاگرام شما خصوصی  نباشد هرکسی می‌تواند استوری شما را ببیند پس با این روش می‌توانید افرادی را که در لیست فالوورهای شما نیستند نیز از دیدن استوری خود محروم کنید.چطور متوجه شویم چه افرادی استوری ما را نمی‌بینند؟

روش اول را دوباره انجام دهید. در مرحله آخر در کنار People تعداد این افراد مشخص‌شده است. با لمس People می‌توانید لیست این افراد را در بالای این صفحه ببینید. در کنار اسم این افراد  تیک آبی‌رنگی مشاهده می‌شود.


چطور افرادی را از این لیست خارج کنیم؟

مرحله قبل را دوباره انجام دهید. بعد از انتخاب People به‌سادگی می‌توانید با لمس کردن تیک کنار اسم‌ها، آن‌ها را بردارید و شخص یا اشخاصی که دوست دارید از این لیست خارج کنید. فقط فراموش نکنید که در انتها برای نهایی شدن این تغییر، تیک آبی سمت راست بالای صفحه را لمس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *