همه چیز درباره حذف کردن موقت یا دائمی اکانت اینستاگرام

در زمان طراحی وب‌سایت پزشکی توجه به چه نکاتی ضروری است؟
۱۱ مرداد ۱۳۹۶
انتشار عکس و فیلم در اینستاگرام و مقوله کپی رایت
۱۸ مرداد ۱۳۹۶

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های مورداستفاده ما ایرانی‌هاست. اکثر ما روزانه چندین بار اکانت اینستاگرام خود را چک می‌کنیم. اگر به هر دلیلی قصد دارید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید می‌توانید این مطلب را خوانده و با ترفندهای آن آشنا شوید.

دو راه برای حذف اکانت اینستاگرام وجود دارد. راه اول حذف موقت و راه دوم حذف دائمی اکانت اینستاگرام. در نظر داشته باشید که با حذف اپلیکیشن اینستاگرام به‌هیچ‌وجه اکانت اینستاگرام شما حذف نمی‌شود!

در ابتدا باید بدانید که حذف کردن موقت یا دائمی اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن موبایل امکان‌پذیر نیست و برای این کار باید از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنید.

حذف کردن موقت اکانت اینستاگرام

اگر می‌خواهید برای مدتی از محیط اینستاگرام و حاشیه‌هایش دورباشید و استراحتی به خودتان بدهید می‌توانید از این روش استفاده کنید.

سایت اینستاگرام را بازکنید. برای این کار می‌توانید از کامپیوتر رومیزی خود استفاده کنید. اگر هم خیلی وقت است کامپیوترتان گوشه اتاق خاک می‌خورد، می‌توانید از مرورگر موبایل خود استفاده کنید.

ابتدا وارد اکانتی که قصد حذف کردن آن را دارید شوید. برای این کار بر روی Log in که در پایین صفحه قرارگرفته کلیک کنید.


در این صفحه نام کاربری و رمز عبورتان را وارد کنید، پس از ورود در قسمت بالای صفحه در سمت راست بر روی آیکون پروفایل کلیک کنید.

در کنار نام کاربری‌تان edit profile را انتخاب کنید.

کمی ماوس را به سمت پایین حرکت دهید و بر روی Temporarily disable my account کلیک کنید.

در کادر اول باید علت حذف کردن اکانت‌تان را مشخص کنید. یکی از گزینه‌ها را انتخاب کرده و در کادر بعدی رمز عبورتان را مجدداً وارد کنید و بر روی Temporarily Disable Account کلیک کنید و Ok بزنید.

به همین راحتی! اکانت شما موقتاً حذف شد.

وقتی اکانتی را موقتاً حذف می‌کنیم دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد؟

  • با این کار حتی اگر از قبل با موبایل یا دستگاه دیگری وارد اکانت خود شده باشید بازهم قادر به ورود به اینستاگرام خود نیستید و خودبه‌خود از اکانت خارج می‌شوید.
  • پروفایل شما در قسمت جستجو (آیکون ذره‌بین) قابل جستجو نیست (اگر از قبل پروفایل شما در قسمت سرچ ذخیره‌شده باشد با کلیک روی اسم شما فقط صفحه‌ای سفید باز می‌شود)
  • نام شما از لیست بازدیدکننده‌های استوری دیگران مخفی‌شده و لایکها و کامنت‌های شما نیز موقتاً حذف می‌شود (بعد از فعال‌سازی مجدد اکانت اینستاگرام این موارد مجدداً نمایان می‌شوند)

با این روش پروفایل و پست‌های شما حذف نشده‌اند و فقط از دید دیگران مخفی‌شده‌اند.

نکته: اگر فقط از روی کنجکاوی قصد حذف کردن اکانتتان را دارید این را در نظر داشته باشید که در هر هفته فقط یک‌بار امکان حذف کردن اکانت وجود دارد.

فعال‌سازی مجدد اکانت حذف شده

برای فعال‌سازی مجدد اکانت خود کافی است وارد سایت یا اپلیکیشن اینستاگرام شوید و با واردکردن نام کاربری و رمز عبور، مجدداً وارد اکانت خود شوید. همان‌طور که می‌بینید همه پست‌هایتان بدون هیچ تغییری در جای خود قرار دارند (اگر با چندین اکانت در اپلیکیشن اینستاگرام خود واردشده‌اید کافی است سمت چپ بالای صفحه روی نامتان کلیک کنید و گزینه add account را بزنید تا وارد صفحه ورود شوید)

نکته: اگر برای وارد شدن به اکانت خود با خطایی که در تصویر پایین می‌بینید مواجه شدید چند ساعت بعد دوباره امتحان کنید تا مشکل حل شود.


 حذف دائمی اکانت اینستاگرام

قبل از ادامه مراحل توجه داشته باشید که با حذف دائمی اکانت، امکان بازیابی آن وجود نخواهد داشت. در این روش همه پست‌های شما و لایک‌هایی که انجام داده‌اید و کامنت‌هایی که برای دیگران گذاشته‌اید برای همیشه حذف می‌شوند و به‌طورکلی هیچ اطلاعاتی از شما باقی نمی‌ماند و نه شما و نه هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند اکانتی با نام کاربری که در حال حذف کردن هستید بسازد.

بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent

اگر از قبل وارد اکانت خود نشده‌اید، نام کاربری و رمز عبورتان را وارد کنید و از میان گزینه‌های موجود علت حذف کردن اکانت‌تان را مشخص کنید.

در صفحه بعد یکی از گزینه‌ها را انتخاب کرده و در کادر بعدی رمز عبورتان را مجدداً وارد کنید و بر روی Permanently disable my account کلیک کنید.

اکانت شما برای همیشه از اینستاگرام حذف شد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *