مزایای استفاده از برد هوشمند در کلاسهای درس، بخش اول

مزایا و چالش‌های بازاریابی محتوا برای کسب‌وکارها
۷ بهمن ۱۳۹۵
چرا کسب‌وکار شما به بازاریابی محتوا نیاز دارد؟
۱۶ بهمن ۱۳۹۵

بردهای هوشمند در سالهای اخیر به‌سادگی و به‌سرعت جایگزین سیستم‌های قدیمی پرده نمایش و ویدئو پرژکتور، تخته‌های ماژیکی و تخته‌های گچی شدند. در طی سالهای اخیر این تکنولوژی جدید (تخته‌های هوشمند) بسیار موردعلاقه دانش آموزان و دانش جویان قرارگرفته است. تخته‌های هوشمند تعاملی کلاسهای درس عادی را به محیطی سرگرم‌کننده برای آموزش تبدیل می‌کنند. این بردها کلاسها را با امکان مشارکت دانش آموزان و دنش جویان در تولید و ارائه محتوای آموزشی، غنی‌تر و کاربردی‌تر می‌کنند.

مزایای بسیار زیادی در استفاده از برد هوشمند در کلاس‌های درس وجود دارد که من در بخش اول به ۴ مورد این مزایا اشاره می‌کنم، با من همراه باشید.

چهار چرایی استفاده از برد هوشمند در کلاسهای درس امروزی

۱ – انعطاف‌پذیری در کلاس

وایت بردهای هوشمند امکان ارائه انواع مختلفی از محتوا ازجمله: تصاویر، طرح‌ها، نمودارها، ویدئوها، نقشه‌ها، بازی‌ها و … را در کلاس درس مهیا می‌کنند. این بردها نه‌تنها تجربه بهتری از برگزاری کلاس آموزشی را ارائه می‌کنند بلکه تنوع محتوای آموزشی را ممکن می‌سازند به‌علاوه با برد هوشمند و استفاده از محتوا در قالب‌های متنوع، آموزش پویاتر می‌شود.

۲ – بهبود تجربه تدریس و آموزش

بردهای هوشمند روش‌های جدید تدریس را برای معلمان و روش‌های بهینه یادگیری را برای دانش آموزان فراهم می‌کنند. این ابزار طیف گسترده‌ای از سبک‌های آموزشی را فراهم می‌کند. برای مثال در کلاسهای سمعی بصری علاوه بر نمایش متون می‌توان از محتوای ویدئویی و صوتی هم برای آموزش بهتر استفاده کرد.

 

۳ – تعامل و به اشتراک‌گذاری

ماهیت تعاملی بردهای هوشمند امکان اشتراک‌گذاری و مشارکت در روند آموزش را برای دانش آموزان فراهم می‌کند. همچنین تعامل‌پذیری این بردها این امکان را به دانش آموزان می‌دهد تا برداشت‌ها و درک خود از مفاهیم را به‌راحتی با معلم درمیان بگذارند و درست یا غلط بودن آن را متوجه شوند و علاوه بر این با استفاده از نرم‌افزارهای جانبی می‌توان این امکان را به دانش آموزان داد تا از تبلت و یا کامپیوتر خود در ارائه محتوای آموزشی مشارکت داشته باشند.

۴ – عدم نیاز به اطلاعات فنی زیاد و یا تعمیر و نگهداری هزینه‌بردار

بردهای هوشمند از تکنولوژی شسته‌رفته و آسانی بهره‌مند هستند که همین باعث آسانی در نصب و راه‌اندازی و استفاده از آن‌ها می‌شود و عملاً مشکلی برای مبتدی‌ترین کاربران هم فراهم نمی‌کنند، از سوی دیگر بعضی از این بردها مثل برد هوشمند ITSBoard با ۱۴ یک سال گارانتی تعویض بدون قید و شرط و بیمه سرقت و آتش‌سوزی ارائه می‌شوند و از طرفی چون تولید ملی هستند تضمین تأمین قطعات آن‌ها تا ۱۴ سال پس از خرید به مشتری داده می‌شود.

 

در ادامه سلسله مطالب کاربردهای برد هوشمند و در بخش بعدی به چهار مزیت دیگر استفاده از برد هوشمند در کلاسهای درس امروزی خواهیم پرداخت، برای اینکه مطالب بعدی را از دست ندهید ایمیل خود را در فرم خبرنامه ثبت کنید تا اولین نفری باشید که از انتشار مطلب بعدی مطلع می‌گردد.

 

مهدی شریف
مهدی شریف
در دانشگاه مترجمی زبان انگلیسی خوندم و همیشه به کامپیوتر علاقه داشتم. به خاطر مطالعاتی که در زمینه مدیریت، بازاریابی، فروش، IT، اینترنت و نرم‌افزار داشتم مسیر شغلی من به سمت Digital Marketing سوق پیدا کرد. اگر در مورد مطلب بالا سوالی دارید با من در فرم دیدگاه‌های پایین مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *