چهار مزیت استفاده از برد هوشمند در کسب و کار ها
۲۸ آبان ۱۳۹۵
بازاریابی محتوا چیست، ۴ مثال از انواع محتوای قابل‌استفاده در بازاریابی محتوا
۶ آذر ۱۳۹۵

سه‌شنبه دوم آذرماه 1395 نشستی با عنوان “کارگروه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گیلان” برگزار شد. و محمدعلی نجفی استاندار گیلان در این نشست خبر از رتبه‌ی دوازدهم استان گیلان در حوزه IT کشور داد.

محمدعلی نجفی، استاندار گیلان

وی همچنین در این نشست بابیان اینکه در حال حاضر ۲۰۰ نوع خدمت در دفاتر پیشخوان به شهروندان گیلان ارائه می‌شود گفت: میانگین کشوری در این حوزه ۳۷۸ نوع خدمت الکترونیک است.

استاندار در ادامه از هدف‌گذاری شرکت مخابرات گیلان برای واگذاری فقط ۱۹ هزار خط تلفن ثابت شهری و روستایی در سال ۹۵ انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر ضریب بهره‌مندی تلفن ثابت در استان حدود ۴۰ درصد است و باید برای بهبود آن مصمم بود.

فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گیلان نیز گزارشی از روند ارائه خدمات ارتباطی، الکترونیکی و اینترنتی به مناطق شهری و روستایی استان ارائه کرد و گفت: از مجموع ۲ هزار و ۶۰۰ روستای گیلان ۶۹ روستا از هیچ‌گونه فناوری ارتباطی‌ای برخوردار نیستند.

فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گیلان

توکلی همچنین پیش‌تر در حاشیه نشست کارگروه توسعه‌دهندگان حقیقی و حقوقی نرم‌افزارهای کاربردی ایمن در بستر Mobile Application، از تعداد قابل‌توجه برنامه نویسان مجرب در حوزه فناوری اطلاعات در استان خبر داده و  از حضور جوان‌های خوش‌فکر و صاحب ایده در حوزه IT در استان ابراز خرسندی کرده بود.

اکنون می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت و توانمندی جوانان و شرکت‌های متخصص بومی در جهت توسعه دولت الکترونیک در گیلان تلاش نمود و با تأمین محتوای مناسب برای کاربران فعلی و همچنین گسترش سطح دسترسی کاربران محروم به خدمات این حوزه پرداخت.

 

مهدی شریف
مهدی شریف
در دانشگاه مترجمی زبان انگلیسی خوندم و همیشه به کامپیوتر علاقه داشتم. به خاطر مطالعاتی که در زمینه مدیریت، بازاریابی، فروش، IT، اینترنت و نرم‌افزار داشتم مسیر شغلی من به سمت Digital Marketing سوق پیدا کرد. اگر در مورد مطلب بالا سوالی دارید با من در فرم دیدگاه‌های پایین مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *